podróże

zapiski podróżne

image (58)

Ten tydzień na blogu mija pod znakiem hiszpańskich wakacji. Dziś ostatni raz wracam do naszego wyjazdu.

Z każdego dłuższego rodzinnego wyjazdu przygotowuję pamiętniko-albumo-scrapbook. Podczas wyjazdu prowadzę pamiętnik, zbieram bilety, serwetki i inne papierki, a po przyjeździe wywołujemy zdjęcia i tworzę unikalny album ze wspomnieniami.

Chłopcy pewnie nie za dużo będą pamiętać z tych naszych eskapad, liczę że dzięki tym albumom poczują klimat wyjazdu i może sami kiedyś odwiedzą te miejsca.

„Ruszamy! Nasz pierwszy lot we czwórkę. Mam przejęta bardzo, chyba na równi z Adasiem. Tata raczej mniej. A przynajmniej nie okazuje stresu na zewnątrz. Leoś wydaje się nie zauważać całej sytuacji. Dzień jak co dzień.”

„Szybkie wyjście na zakupy i mały spacer, który małym jednak nie był, bo pomyliłam strony na mapie. Espresso na dodanie sił. Pizza z piekarnika na kolację. Tak minął nam pierwszy dzień w Barcelonie”

„Adaś i Leo zasnęli w drodze powrotnej, więc udaliśmy się do naszej ulubionej knajpki na … wiadomo espresso i ciastko.”

„A na kolację katalońskie sery, cava i owoce. Tak mogę jeść codziennie. Adaś aż tak nie docenia lokalnych przysmaków, więc na kolację zjadł jajecznicę.”

„…chyba wszystkim się podobało, no może oprócz Leosia, który wizytę przespał.”

„I znowu chłopcy zasnęli w wózku, a my udaliśmy się do naszej ulubionej kawiarni, ale tym razem rozszerzyliśmy zamówienie o małe piwo, a nawet dwa.”

„Po południu ruszyliśmy do Sagrada Familia. Adasiowi bardzo spodobało się i budowla i już w windzie krzyczał „Cio to? Cio to ?! Jobacz! Jobacz!! Jobacz, tato!!!” A dookoła budowli dwa place zabaw. Radość była tym większa. A jak znaleźliśmy sklep FC Barcelony a w nim kaczkę do kąpieli radość była tym większa, uśmiech nie chodził z twarzy Adasia. Nie muszę chyba pisać, że Leo przespał ten punkt programu i ani Sagrada Familia, ani sklepu nie widział.”

„Trochę sobie zaszaleliśmy, ale w dobrym celu, bo kupiliśmy głównie ubrania sportowe, żeby po powrocie wrócić do ćwiczeń w dobrym stylu. Taki specyficzny rodzaj dopingu, tudzież motywacji.”

„Po powrocie do domu, okazało się że moje plecy nie były posmarowane równo i zrobiły mi się piękne czerwone i pieczące skrzydła na łopatkach. Tatuaż prawie jak u Dody.”

„Cała ta wyprawa była głównie po to, żeby zjechać w dół.”

 

 

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply
  Jolanta
  26 września 2014 at 16:24

  hehe, fajne te zapiski. Sama także podczas różnych wyjazdów robię notatki, spisuję ceny, zbieram bilety, informatory itp. rzeczy 🙂
  Z tym albumem to świetny pomysł.Kto wie, może ukradnę Ci pomysł? 🙂

  • Reply
   efcia
   5 października 2014 at 15:41

   Zachęcam do kradzieży!

 • Reply
  Gosia
  29 września 2014 at 21:46

  Też miałam w planie taki album scrapbook ale na planach się skończyło. Zegar mnie pokonał 🙁

  • Reply
   efcia
   5 października 2014 at 15:41

   Mi się udaje, o ile piszę systematycznie. Resztę powoli dokańczam w domu. Może następnym razem wyjdzie. Trzymam kciuki!

 • Reply
  zatrzymać emocje « efcia.com
  9 kwietnia 2015 at 11:11

  […] A o naszym pobycie w Barcelonie możecie przeczytać tu: 10 rzeczy, które zaskoczyły mnie w Barcelonie, Niezbędnik podróżnika, Zapiski podróżne. […]

 • Leave a Reply

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.