Rodzina Sport

sztuka wyboru

Jak pogodzić czas dla rodziny, dla pracy i ten poświęcany sobie? Ja odkryłam tajną zasadę. Na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnym bezsensem. Wdrożona w życie, zdaje egzamin. Jeśli brakuje mi na coś czasu, biorę na siebie coś jeszcze. 

Im więcej mam zajęć, tym bardziej racjonalnie pożytkuję dobę. Rezygnuje ze zjadaczy czasu i zajmuję się tylko tym, co przynosi mi wartość dodaną.  Studia, które zawszy były moim marzeniem, rozpoczęłam i ukończyłam dopiero będąc mamą. Na sport już wcześniej znajdowałam czas, ale właśnie teraz odkryłam, że intensywny wysiłek fizyczny sprawia mi przyjemność i chcę codziennie pokonywać swoje granice.

nie żałuję, tego, czego nie ma

Praktycznie nie czytam gazet i nie oglądam telewizji. Nagrywam ulubione seriale i programy, czasem przejrzę jakiś magazyn. Wiedzę o świecie czerpię ze starannie wyselekcjonowanych źródeł. Oczywiście mam chwile zapomnienia, gdzie ryzykując drugim podbródkiem i rozbudową mięśni kciuka przepadam w czeluściach internetu.

Książki czytam głównie na Kindle’u i to podczas usypiania dzieci. Jedna strona, jedna bajka, jedna strona, jedna piosenka i tak biografię Jobsa czytam już rok, ale za to „Gniew” Miłoszewskiego skończyłam w dwa dni.

musi być aktywnie

Trenując łatwiej mi zaplanować sobie czas. Chciałabym móc zawsze znaleźć miejsce na aktywność fizyczną, od września wracam do pracy i zobaczymy jak to mi się uda. Sport uzależnia, endorfiny dają energię. Bardzo pomaga na co dzień. Pisałam ostatnio o tym TU, jak wspólny udział w biegu ekstremalnym wpływa na codzienność związku. Sport daje mi poczucie pewności siebie, oczywiście atrakcyjną sylwetkę, siłę i sprawność, ale także życiową energię, uczy dyscypliny i wytrwałości.

to nie jest trudny wybór

Trening jest dla mnie elementem rozwoju osobistego. Nie chcę myśleć, o tym, że idąc pobiegać albo na WOD, tracę czas z rodziną. Dzieci doskonale rozumieją, że to ważny element mojego życia. A jeśli po treningu wracam zawsze uśmiechnięta, chociaż spocona i zmęczona, to utwierdzają się w przekonaniu, ze sport jest ważny.

Ale są też dni, że po nieprzespanej nocy rezygnuję ze sportu, bo wiem, że ważniejszy jest odpoczynek i regeneracja. Jeśli jest piękny dzień a chłopaki chcą iść na lody, to wybieram wizytę w lodziarni. Chociaż czasem potem cały dzień kombinuję czy nie uda się zmienić naszego grafiku i iść pobiegać o innej niż zwykle godzinie.

Wybór zawsze należy do mnie.

18669316765_1ffd85b768_z

18642980276_d7391deffe_z

18048647543_030503166d_z

18046638474_52ff5cd138_z

18664579812_86070f449c_z

Zdjęcia pochodzą z Nike Free Run

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Martyna i Paulina Kwiatkowskie
    8 sierpnia 2015 at 16:51

    Niektórzy tak mają, że im więcej zajęć, tym lepiej działają. Udanego powrotu do pracy życzymy.

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.