codziennik podróże

rodzinny weekend w Warszawie – Muzeum Ewolucji

Raz w miesiącu udaje nam się spędzić wspólnie weekend. Wymyślamy wtedy coś, co wszystkim sprawi przyjemność. Czasem zostajemy w domu i cały dzień układamy puzzle, klocki i robimy wyścigi samochodowe. Zazwyczaj jednak staramy się znaleźć coś wyjątkowego, czasem zostajemy w stolicy, a czasem jedziemy gdzieś dalej.

nowa pasja

Ostatnio w naszym mieszkaniu pojawiły się wielkie potwory. Patrzą z książek i puzzli, a w przedpokoju mamy nawet ich kości. Dinozaury – to coś co interesuje Adasia. Nie wiem do końca kto i co zapoczątkowało tę pasję. Pewne jest to, że dinozaury zagościły u nas na dobre. Tym razem postanowiliśmy im dedykować nasz rodzinny czas.

O dinozaurach mamy kilka książek, są to pozycje raczej dla starszych, ale okazało się że wyjątkowo Adasia zainteresowały. Czytamy je nawet kilka razy dziennie. Są też wspomniane puzzle i czaszka. Kości zostały dołączone do wydawnictwa National Geographic – na razie jednak nie mogę przekonać Pierworodnego, że to sztuczna głowa.

Nawet na dobranoc musimy opowiadać bajki z dinozaurem w roli głównej.

I nagle przypomniało mi się, że i w Warszawie są kości dinozaurów. Decyzja podjęta, jedziemy.

prehistoryczna wystawa

Muzeum Ewolucji znajduje się w Pałacu Kultury. Nie jest to duża wystawa. Muzeum jest raczej kameralne, dwie sale z eksponatami. Nie jest to też nowoczesna i interaktywna wystawa. Nie ma tam nawet windy.

Wrażenia są jednak niezapomniane. Nawet Leoś na widok eksponatów krzyczał „wrał wrał!”. Nie mówiąc już o Adasiu, który jak spojrzał do góry, zobaczył wielkie zęby drapieżnika. Pytaniom nie było końca.

Po powrocie do domu Adaś pytał się czy jeszcze tam pojedziemy. To chyba wystarczająca recenzja i zachęta do odwiedzenia tego miejsca. To must-be dla każdego miłośnika tych potworów.

Processed with VSCOcam with m5 preset

Processed with VSCOcam with m5 preset

zdjęcie 2

Processed with VSCOcam with m5 presetMuzeum Ewolucji

Plac Defilad 1 – wejście przez Pałac Młodzieży (od ul. Świętokrzyskiej)

bilet: 8 PLN od osoby dorosłej, chłopcy za bilet nie płacili

 

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  www.MartynaG.pl
  2 marca 2015 at 16:39

  No i tak dzisiaj się rozmarzyłam właśnie nad takim wypadem za miasto jak Wasze.. Zapragnęłam uciec, z najbliższymi ale uciec, na chwilę odetchnąć. Zazdroszczę! 😉

  Pozdrawiam, MG

  • Reply
   efcia
   3 marca 2015 at 09:51

   🙂

 • Reply
  Martyna i Paulina Kwiatkowskie
  6 kwietnia 2015 at 17:10

  Jak będziemy w Warszawie może się wybierzemy 🙂

  • Reply
   efcia
   8 kwietnia 2015 at 10:21

   Jak kochacie dinozaury to obowiązkowo!

  Leave a Reply

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.