codziennik

przystosowanie do życia w społeczeństwie

Od pierwszych chwil uczony asertywności i walki o swoje. Samoobrona i atak nie są mu obce. Wie, co to czekanie na swoją kolej. Potrafi także zaabsorbować uwagę tych, na których mu zależy specjalistycznymi technikami. To on – młodszy brat.

Życie młodszego nie jest lekkie

Leoś dzięki starszemu bratu jest już przygotowany do życia w społeczeństwie. Potrafi walczyć o swoje. Jak uda mu się zdobyć upragnioną zabawkę, która zazwyczaj jest też w tym momencie upragnioną zabawką Starszego, używając przemyślanych trików potrafi skutecznie odstraszyć napastnika. Piski, uniki, a nawet atak nogą to jego tajna broń.

Potrafi też skutecznie zwabić karmicieli. Uśmieszki, gesty, naśladowanie – doskonale wie, jakie umiejętności wykorzystać, aby zainteresować opiekunów.

Wie co to wykluczenie społeczne czy bójki uliczne. Od najmłodszych lat uczony sztuki przetrwania.

Życie starszego nie jest łatwe

Utrudniony relaks i sen, ciągłe hałasy. Narażony na notoryczne i natrętne przytulanie i obśliniane, nazywane przez niektórych okazywaniem miłości. Ciągnięcie za włosy. To jego nowa codzienność.

Trzeba dzielić się zabawkami, rodzicami, jedzeniem… Ciągłe „zaraz”, „za chwilę”, „jeszcze tylko”, „muszę jeszcze”… A miało być tak pięknie.

Powoli uczy się jak wywołać współczucie i zainteresowanie rodziców. Spektrum trików jest bardzo szerokie od Wielkich Oczu do Skoków ze Stołu. Codziennie opracowuje nowe techniki i poprawia warsztat.

Życiowe umiejętności

Czego rodzice i dzieci na placu zabaw nie nauczyły moich synów, tego nauczyli się w domu. Nie muszę się martwić czy dadzą sobie radę. Posiadanie brata gwarantuje 100% powodzenie misji Życie w Społeczeństwie.

Processed with VSCOcam with f2 preset

 

 

 

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Martyna i Paulina Kwiatkowskie
  10 lutego 2015 at 22:00

  Pewnie tak. U nas było inaczej, bo jednak byłyśmy w równym wieku i uwaga rozkładała się równomiernie.

  • Reply
   efcia
   13 lutego 2015 at 14:49

   No właśnie. Tu jest przewaga jednego. Ale pewnie i wy macie nie jeden bój o zabawki stoczony.

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.