podróże Rodzina

Pomysł na weekend: Wszystko widzę jako sztukę

Nadeszły ciepłe dni i wizyty pod dachem, to raczej mniej popularna rozrywka na weekend. Jednak chciałam was bardzo namówić na weekend w galerii sztuki Zachęta. Raz na jakiś czas są tam organizowane wystawy specjalnie dla dzieci. Nasza rodzina nie ogranicza się tylko do odwiedzania tych przeznaczonych dla najmłodszych, lubię pokazywać moim chłopakom różne aspekty sztuki i odwiedzamy różne galerie i muzea, ale wystawy specjalnie dla dzieci to MUS. Aktualna również was nie zawiedzie.

Wszystko widzę jako sztukę

To słowa Julity Wójcik, autorki znanej chyba wszystkim Tęczy z warszawskiego placu Zbawiciela. Obecna wystawa w interaktywny sposób pokazuje, że wszystko może być sztuką. Można się przekonać, że robiąc sztukę można robić wszystko np. obierać w galerii ziemniaki jak Julita Wójcik, wyszywać makatki jak Monika Drożyńska, naklejać na ścianach taśmę jak Edward Krasiński, rzucać kostkami do gry jak Ryszard Winiarski, malować swoje ciało na czarno jak Aneta Grzeszykowska. Wystawa składa się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to centralny element, gdzie zaprezentowane są prawdziwe prace artystów. Dookoła kubika natomiast jest miejsce na freestyle inspirowany wielka sztuką. Więcej nic nie powiem. Wybierzcie się koniecznie!

Co potem?

Korzystając z pięknej pogody wybierzcie się na spacer na Starówkę, na plac zabaw w Parku Saskim albo na obiad do Der Elefant. Albo połączcie wszystko razem.

Najlepsza recenzja wystawy: Mamo było super!

Informacje praktyczne

Bilet: dla naszej rodziny 2+2 (dzieci poniżej 7 roku życia) – 18 PLN

Godziny otwarcia: wtorek-niedziela 12-20

Czas zwiedzania: wg. mnie ok. 90 minut

więcej KLIK

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.