codziennik podróże

pomiędzy pianą a trampoliną

Sztuka ulicy zagościła w Warszawie, a my zagościliśmy na sztuce ulicy.

Byłam już kilka razy na ulicznych przedstawieniach i co roku czekam na warszawską Sztukę Ulicy, jednak zazwyczaj wychodzi tak, że ją przegapiam. Tym razem była niezawodna przypominajka. I decyzja zapadła – idziemy.

Docelowo wybrałam „Trampoline Mission 3″ Cirq’ulation Locale” z Belgi. Ale załapaliśmy się też na końcówkę „Bomberos” Squandra Sua z Czech.

Zapowiadała się duża wyprawa. Pierwszy raz brałam chłopaków bez wózka. Leo zapakowany został w chustę, a Adaś szedł na nogach pod czujnym okiem i silną ręką cioci Bisi. Już samo dotarcie na Nowe Miasto było niemałą przygodą dla Adasia. Najpierw musieliśmy wjechać wysokimi ruchomymi schodami na Plac Zamkowy, gdzie spotkaliśmy Kubusia Puchatka i Tygryska. Później okazało się, że ulicami chodzą konie. Uwierzycie?! I do tego ciągną przyczepki.

Udało się jesteśmy. Ale co to? Nowe Miasto opanowali strażacy i gaszą… ludzi pianą i wodą. Adaś był w siódmym niebie. Nawet 10 minutowy czas oczekiwania pomiędzy przedstawieniami nie dłużył się wyjątkowo. Udało się rozłożyć  koc w pierwszym rzędzie, a oczekiwanie umilił prowiant przyniesiony z domu.

Zaczęło się. Adaś nie mógł oderwać oczu od przedstawienia. Śmiał się, wstawał, siadał. Pierwsza sztuka za nami.

A co widziałam ja z Leo? Mini relacja poniżej.

image (36)

image (37)

image (38)
image (39)

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  Kiti
  8 lipca 2014 at 23:00

  Nie słyszałam o czymś takim nigdy, może uda mi się trafić na takie coś.

 • Reply
  Paulina Kwiatkowska
  8 lipca 2014 at 23:01

  Szczerze mówiąc z chęcią bym zobaczyła takie coś na żywo, bo nie do końca ogarniam o co chodzi:)

  • Reply
   efcia
   9 lipca 2014 at 12:57

   Na takim festiwalu są różne wydarzenia – te nasze, wybrane pod kątem Adasia można by określić jako coś pomiędzy pokazami klaunów, akrobacjami a interakcją z publicznością.

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.