podróże

odkrywamy Warszawę: Fort Bema

Mamy z dziećmi zazwyczaj nie ruszają się dalej niż osiedlowy plac zabaw i okoliczne parki. Ja mam zupełnie inaczej. Uwielbiam podróże – również te wózkiem. Praktycznie nie korzystam z ofert typu all inclusive, lubię spacery, podróże komunikacją i sprawianie radości swoim dzieciom. 

Według mnie najlepiej poznaje się świat na piechotę. Na pierwszą rocznicę ślubu wybraliśmy się z mężem do Paryża, tam zaczęła się nasza przygoda ze spacerami i snuciem się po mieście. Prawdę mówiąc, jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że to lubimy, ale bilety na komunikację miejską w stolicy Francji były dość drogie, więc korzystaliśmy  z nich sporadycznie. Przebyliśmy dziesiątki kilometrów,okazało się, że takie zwiedzanie bardzo nam odpowiada.

Nasze wakacje z dziećmi to również dużo chodzenia i jeżdżenia w wózku. Lubię aktywnie spędzać czas. Chłopcy też. Szczególnie jak nasza wyprawa polega na odkryciu nowego placu zabaw. Na co dzień odbywamy właśnie takie podróże, w poszukiwaniu nowego miejsca do szaleństw, albo miejsca z jeszcze pyszniejszymi lodami.

Ty razem wybraliśmy się na Bemowo, do podobno największego placu zabaw w mieście. Miejski las i atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Jest ogrodzony plac dla najmniejszych, place zabaw dla większych, siłownia, zjeżdżalnie, wioska indiańska i wiele innych atrakcji. Teren jest strzeżony, dzięki temu panuje tam porządek. Co ciekawe są też toalety publiczne, co nie za często się zdarza.

Plac jest zadbany, czysty, bezpieczny. Mimo setki szalejących dzieci, nie towarzyszył mi na każdym kroku gwar i krzyki. Dzięki ogromnej przestrzeni każdy znajdzie kącik dla siebie.

Jeśli jeszcze tam nie byliście, jedźcie koniecznie. Podzielcie się swoimi tajemnymi miejscami – odwiedzimy je na pewno!

image (5)

image (4)

image (3)

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Martyna i Paulina Kwiatkowskie
    1 lipca 2015 at 12:29

    Super. My akurat za długimi wędrówkami nie przepadamy, choć przespacerować się lubimy.

  • Leave a Reply

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.