biblioteka

oceniam książkę po okładce

Lubię książki z ładnymi ilustracjami i mądrymi tekstami. Najlepiej, żeby były niezniszczalne i same układały się na półce. Warto, żeby i chłopcy je pokochali.

image (13)

Jest kilku polskich ilustratorów, których cenię. Jedną z nich jest Katarzyna Bogucka. Do tej pory wolałam raczej oglądać jej ilustracje i książki, niż je kupować i czytać chłopcom. Podoba mi się jej sposób pokazywania świata, ale wydawał mi się nie do końca przemawiający do małych dzieci. Do czasu aż zobaczyłam „Rok w mieście”.

Podchodziłam do niej z dystansem. Mamy już „Czereśniową” na półkach. Wydawało się, że pomysł podobny, też oparty na zmianach pór roku. W końcu jednak stanęła i w naszej biblioteczce. Okazało się, że to właśnie spojrzenie na świat ilustratorki i jej błyskotliwość sprawiły, że chłopcy pokochali książkę od pierwszego otworzenia.

„Rok w mieście” to dwanaście rozkładówek, na których zobrazowane jest jak ta sama miejska scena zmienia się przez kolejne miesiące kalendarzowe. Dodatkowo na początku zamieszczona jest prezentacja bohaterów, a na końcu dodatkowa rozkładówka pełna niespodzianek i dowcipów. Znajdziemy tam dinozaura w zoo i statek kosmitów w mieście. Adaś najchętniej przechodzi do tej ostatniej strony. Leo zaś po kolei szuka swoich ulubionych scenek.

image (14)

Książka jest dziecioodporna. Służy również jako namiot dla zabawek i tunel dla autek.

Polecana przez synów i mamę. Oceniajcie książki po okładkach!image (12)

„Rok w mieście”

ilustrator: Katarzyna Bogucka

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”

/wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem „Nasza Księgarnia”

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Martyna i Paulina Kwiatkowskie
    1 lipca 2015 at 12:32

    Sporo dobrego czytałyśmy o tej książeczce. Na pewno w przyszłości znajdzie się także w naszej biblioteczce.

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.