biblioteka

nasza historia z Dwiema Siostrami

Zaczęło się od Księgi Dźwięków, jednak nie wytrzymała technicznej próby czasu. Pisałam o tym TU. A że nie trafiłam wcześniej na ten WPIS. To książeczki już nie mamy.

Następnie kultowa seria o ulicy Czereśniowej. Nasz kartonowy hit. Praktycznie codziennie któraś z czereśniowych jest opowiadana. W zależności od tego czym Adaś się obecnie fascynuje, wybieramy odpowiednie historyjki. Czasem są to samochody, czasem zwierzaki.

Bardzo lubię serię o ulicy Czereśniowej za proste ilustracje, bez zadęcia, bez maniery. Za codzienne sytuacje. Stanowczo jestem fanką Czereśniowej. Mamoko mimo, że autorem jest mój kolega-wykładowca z uczelni jakoś się nie zachwycam.

Jako ciekawostkę mogę napisać, że kredki świecowe schodzą z kartek po użyciu mokrej ścierki.

No i Auto. Również autorstwa kolegi z warszawskiej ASP. Adaś zna już tekst na pamięć, więc razem czytamy. A jaka była mina taty jak zobaczył jak Adaś sam czyta. Widok bezcenny.

Od razu muszę się przyznać, że tym razem kupił mnie prosty tekst, a nie ilustracje. Mimo, że znałam styl Jan Bajtlika i znam i cenię jego prace, to miałam wątpliwości. Niesłusznie. Kontrastowe kolory i proste ilustracje powodują, że Adaś bezbłędnie wie „co jest napisane” na każdej ze stron.

zdjęcie (2)

 

 

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply
  Kiti
  11 sierpnia 2014 at 11:56

  Widziałam te z ulicy Czereśniowej, bardzo fajne.

  • Reply
   efcia
   14 sierpnia 2014 at 14:31

   Ładnie ilustrowane. Ja stanowczo należę do zwolenników Czereśniowej, wolę ja niż serię Mamoko. Mimo całego podziwu i solidarności z Danielem Mizielińskim.

 • Reply
  Paulina Kwiatkowska
  11 sierpnia 2014 at 12:50

  Kupowałam Wiosnę na ulicy Czereśniowej na prezent. Bardzo ładna.

  • Reply
   efcia
   14 sierpnia 2014 at 14:30

   Ładna i do tego dla dzieci w każdym wieku. Na początku ja opowiadałam, później razem czegoś szukaliśmy, a teraz wspólnie wymyślamy historie.

 • Reply
  mamajanka
  31 sierpnia 2014 at 20:47

  U nas też Dwie Siostry pojawiły się i na pólkach i kilka razy na blogu

  • Reply
   efcia
   1 września 2014 at 12:50

   Fajne pozycje a do tego mimo, że już dawno z małego alternatywnego wydawnictwa stali się dużą rozpoznawalną marką, nadal nie wiele osób zna ich pozycje.

  Leave a Reply

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.