Rodzina

rzuć wszystko i idź na balkon

Kocham czerwiec.

Za to, że przede mną jeszcze całe lato, a już można poczuć wakacyjną atmosferę.

Za to, że są truskawki. W grudniu składam się w 80% z mandarynek, a w czerwcu z truskawek. Nawet dieta idzie trochę w odstawkę, bo nie potrafię sobie odmówić upieczenia kolejnego ciasta z truskawkami. Tak jakby zaraz ich miało zabraknąć. Owsianka z truskawkami na śniadanie, sałatka owocowa z truskawkami na drugie śniadanie, ciasto z truskawkami na podwieczorek.

I właśnie ta sezonowość truskawek i ciepła, powodują, że zaczynam znowu korzystać z każdej chwili, nie myśleć o tym gdzie mnie nie ma, ani czego nie mam. Ćpam życie i truskawki. Taka już moja natura, że martwię się na zapas, że szukam dziury, tam gdzie jej wcale szukać nie trzeba. A ta czerwcowa aura daje mi kopa do działania, energię, pozwala na chwilę przestać myśleć o najgorszym. Mimo, że aktualnie siedzę w domu  pokryta od czubka głowy po czubek palców ospowymi kropkami.

truskawki

Nie zawsze można mieć to czego się chce. Ale w czerwcu jest jeden pewnik – najlepsze truskawki w całym roku. Tylko wtedy smakują tak jak nam się wydaje, że smakować powinny. Dzieci proszą o ciasto, bardzo proszę. Zaczęłam od tradycyjnego ucieranego ciasta, ale teraz przerzucam się na roladę biszkoptową, co by trochę odtłuścić nasze podwieczorki. Nie jestem mamą idealną, zdarza mi się krzyknąć, odpowiedzieć coś bez sensu. Dlatego staram się w tym czerwcowej euforii dać chłopakom jak najwięcej – swojego czasu.

plac zabaw

Nie znoszę chodzić na plac zabaw. Ale jest jeden problem, chłopcy uwielbiają, staram się znaleźć więc przyjemność w tych wyprawach. Uwielbiam patrzeć jak kopią w piaskownicy, szukając największych skarbów. One tam są. Poważnie. Pudełko zapełnia się krzemieniami, a krzesanie ich w ciemnej łazience to frajda nad frajdy.

Nie cierpię biegać za rowerem czy hulajnogą chłopaków. Ale jest jeden problem, chłopcy to uwielbiają. No może nie do końca fakt, że ich gonię, ale że oni jeżdżą. I tak patrzę na Pierworodnego, który nauczył się w 15 minut jeździć na rowerze lepiej niż ja przez… do tej pory. Pierwszy raz wsiadł na rower i pojechał. To jest esencja rodzicielstwa. Każdy z nas pamięta te chwile, kiedy rodzice uczyli nas tej trudnej sztuki, ja pamiętam. Wspomnienia i umiejętność zostaje z nami na całe życie. Szkolę więc umiejętność szybkiej jazdy na hulajnodze i gonię tych moich chłopaków. Następnym razem wezmę buty biegowe, to będzie nasz wspólny trening.

Nie cierpię basenów typu OSiR . Ale jest jeden problem, chłopcy uwielbiają wszystkie baseny i te zadbane i te mniej, i te z ciepłą wodą i te z chłodniejszą, i te z niemiłym ratownikiem i te z ratownikiem typu Słoneczny Patrol. Dla nich nie ważne są okoliczności towarzyszące, ważna jest woda. Zakładam kostium, pakuję torbę i jedziemy. Dzięki temu widzę jak mój syn pierwszy raz nurkuje. Jest bardzo dumny, ale ja chyba bardziej.

Nie ważne gdzie, ważne że razem.

pragnienia

Większe mieszkanie, nowe ubrania, egzotyczna wyprawa, czas wolny. Nie zawsze można mieć wszystko a czasem nawet nie trzeba. Remontujemy więc, odnawiamy. I mam swój kącik, po zimie został odnowiony i nagle mieszkanie stało się większe. Balkon zyskał inny wymiar. Trochę kwiatów, pomalowana ławka, drewniana podłoga. I nagle wszyscy spędzamy tam czas. Obiad zjedzony na balkonie smakuje najlepiej, tam wolniej płynie czas, wieczorne randki z mężem, oglądanie samolotów na niebie z synami, przyglądanie się burzy.

To jest mój czerwiec.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.