kuchnia Uncategorized

kuchnia nie całkiem spontaniczna

 

W ramach uporządkowania budżetu domowego zakupy codzienne staramy się robić z listą. Wcześniej planuję co będzie gotowane w ciągu najbliższych trzech dni i pod tym kątem przygotowuję listę. Dodatkowo w ciągu tygodnia spisuję na bieżąco rzeczy, które się skończyły czyli głównie tzw. chemię. Dzięki temu nic się nie marnuje, nie znajduję w lodówce rzeczy, które się przeterminowały, a do tego mamy różnorodne dania, bo planując staram się żeby na kolację i śniadanie było coś więcej niż kanapki. No i oczywiście okazało się, że z taką listą wydajemy mniej. Oszczędzam też czas, bo nie muszę codziennie zastanawiać się co ugotować i nie muszę dokupować brakujących produktów. Polecam wszystkim przygotowanie listy, bo zajmuję mi to 15 minut raz na trzy dni.

Ale nie zawsze na liście znajdują się produkty na zupy. No chyba, że wyjątkowo jakaś za mną chodzi. Na zupy zazwyczaj zużywamy to co zostało z innych dań. I tak na dobre zagościła u nas zupa warzywna żółta. Przygotowana z tego co akurat było, ale to coś często u nas w lodówce teraz jest, więc i zupa często gości.

image (55)

Zupa warzywna żółta:

– 0,5 cukinii,

– 0,5 kukurydzy,

– marchewka,

– natka pietruszki,

– kilka różyczek kalafiora,

– oliwa,

– kurkuma, curry,

– 2 ziemniaki lub/i drobny makaron.

Warzywa obieram i kroję w kostkę, obkrajam ziarna z kukurydzy, a kalafiora rozdrabniam na małe różyczki. Do garnka wrzucam ziemniaki, marchew, natkę (jedna-dwie łodygi), kalafiora i kukurydzę i gotuję około 20 minut. Następnie dodaję cukinię i przyprawy (w tym oliwę), a także makaron jeśli używam i gotuję jeszcze jakieś 8 minut. Gotowe.

 

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  Katarzyna
  1 września 2014 at 13:24

  a gdzie zdjecie gotowej zupy?;)

  • Reply
   efcia
   3 września 2014 at 14:19

   Zjedzona!

 • Reply
  Martyna i Paulina Kwiatkowskie
  2 września 2014 at 13:05

  Taka lista na pewno usprawnia pracę, a zupę z chęcią bym zjadła 😉
  M.

  • Reply
   efcia
   3 września 2014 at 14:19

   Bardzo smaczna…była!

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.