Sport

jesienny spadek motywacji

Jesienna aura zniechęciła mnie do biegania. Ciemno, zimno, deszczowo… Brrr. Po przyjściu z pracy jedyne na co mam ochotę to kołdra, czekolada i wciągająca książka lub film. Bycie mamą dwójki synów sprawia, że wieczorna książka czy film, może być oczywiście wciągająca, ale raczej z kategorii „bez ograniczeń wiekowych”. Słodyczom nie uległam jak na razie… więc jesień stanowczo nie wydawała się piękna.
I w końcu nastąpił przełom. Dziewczyńskie Poranki i Nike+ Run Club zorganizowały bieganie pod hasłem #watchyourboobs. Ze względu na to, że idea akcji jest mi bardzo bliska zapisałam się, wyciągnęłam siostrę i nie było już odwrotu. Siostra się próbowała wykręcić, ale nie miała jak. Dostała moje buty i ubrania, wciągnęłam ją do auta i pobiegła. A raczej pobiegłyśmy razem. 


Jak zwykle u NRCxDP organizacja, pomysł, towarzystwo, trenerzy i poczęstunek na wysokim poziomie. Każda z grup startowała w innym miejscu, żeby spotkać się na mecie w Porcie Czerniakowskim w restauracji Fest. Tam czekały kolejne atrakcje, oczywiście wszystkie w konwencji promowania profilaktyki raka piersi. Spotkania DPxNRC mówią o ważnych sprawach, ale w bardzo przystępny sposób. Watch your boobs! Po prostu.

bezy paczka-niespodzianka dpnrc


Wydarzenie to miało dla mnie również inny wymiar. Oczywiście oprócz tego, że przypomina mi o profilaktyce, w szczególności że nasza rodzina jest w podwyższonej grupie ryzyka, to bieganie to spowodowało, że wyszłam z domu. Jesienne aura okazała się wcale nie straszna, nawet sprzyjająca wysiłkowi fizycznemu. Był to przełom i znowu wróciłam do biegania. W kolejną sobotę podczas Home Run przebiegłam kolejną „dyszkę”. Na przekór pogodzie. Oczywiście z NRC. Stanowczo wolę grupowe zajęcia niż samotne bieganie. I wiecie co, Łazienki w jesienne mokre sobotnie poranki są wyjątkowe.

Kolejnym razem opowiem wam jak radzę sobie z wytrwaniem w regularnym wysiłku fizycznym, mimo cięższych dni czy innych „ale”, które towarzyszą mi każdego dnia.

Zdjęcia: Kamila Nowowiejska, Dziewczyńskie Poranki (domoslava i Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska)

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Iwona
  3 listopada 2016 at 09:17

  Uwielbiam biegać jesienią i zimą 🙂

  • Reply
   efcia
   8 listopada 2016 at 11:19

   Dokładnie, jest chyba nawet lepiej niż latem.

  Leave a Reply

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.