aktywnie

czy crossfit jest dla każdego?

Wiele się mówi o tym, że nie powinno się zaczynać od sportów o wysokiej intensywności, a do takich należy CrossFit. Mówi się, że na początek lepsze jest pływanie, jazda na rowerze czy bieganie. A co jeśli tobie podoba się właśnie CF? 

IMG_4010

jak wygląda CrossFit dla początkujących?

Na moim przykładzie widać, że jeśli trafisz na mądrych trenerów i profesjonalny klub, to może to być to być sport dla ciebie. Oczywiście musisz pogodzić się z tym, że długo nie wykonasz treningu w takiej formie jak zapisano na tablicy, a dziewczyny na sztangę biorą więcej niż ty. Czasem nawet nie będziesz w stanie wykonać danego ruchu z pustą sztangą. Oczywiście słyszałam, że niektórym odradzono przedłużenie pierwszego karnetu, ale osobiście nie widziałam takiej sytuacji. Może to tylko plotki.

Widziałam za to różne rodzaje skalowania, mniejsza liczba powtórzeń, prostszy ruch, mniejszy ciężar. Są też kluby, gdzie organizowane są specjalne kursy dla początkujących. U nas wszyscy wykonują ten sam trening, ale zeskalowany do swoich możliwości.

rywalizacja na bok

Na bok odłożyłam ambicję. Rywalizuję tylko ze sobą. Na początku nie byłam w stanie chodzić na więcej niż jeden trening tygodniowo. Długo w ogóle nie patrzyłam na tablicę, bo nie miałam się jak i do kogo porównać. Patrzyłam za to na swoje postępy, formę, obwody. Pierwszy rx jeszcze przede mną, ale wiele sukcesów już za mną. Przez ten czas miałam jedną małą kontuzję. Jeśli czuję, że coś boli, daję odpocząć organizmowi. Słucham siebie i trenerów.

Warto oczywiście skonsultować się z lekarzem jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości i rozsądnie wybrać box, do którego zamierzamy chodzić. Większość miejsc oferuje bezpłatne pierwsze zajęcia, dzięki temu możemy poznać miejsce, sposób treningów i trenerów.

CrossFit dla dzieci

Byliśmy również na takich zajęciach. Jak wygląda trening dla maluchów? To godzina ze sportem wypełniona rywalizacją i zabawą. Leje się pot i łzy, wiadomo. Dużo biegania, przysiadów, był i niedźwiedzi chód. Wyścigi rzędów, podnoszenie lekkich hantli, nagrody na koniec. Chyba przygotuję o tym kolejny wpis, bo często mnie o to pytacie.

A wy znaleźliście swój sport?

IMG_4345

 

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.