biblioteka

co robią?

Mamo,

a gdzie mieszkają auta?

wyścigówki są szybkie? A traktory też?

co robią auta?

Kolejna książkowa pozycja zasiliła naszą biblioteczkę. Tym razem jest to trzecia część serii Wydawnictwa Nasza Księgarnia „Opowiem ci, mamo”.

zdjęcie (1)

Samochody osobowe i ciężarowe, stare i nowe, pojazdy budowy, traktory, kombajny… Od pierwszej do ostatniej strony same pojazdy. Na każdej stronie inna przygoda, inne okoliczności, inne miejsce. Jeden samochód pojawia się w każdej z historii i jest głównym bohaterem książeczki. Jaki? Zdradzę tylko, że to samochód mojego dzieciństwa, rzadko już go można zobaczyć na drogach.

co robia 1

Tekst

O tekście za dużo nie będę pisać, bo to książeczka do opowiadania, a nie czytania. Myślę, że w porównaniu z pozostałymi częściami, które mamy, tym razem tekst pomaga interpretować książkę, jeśli rodzic nie ma akurat pomysłu co opowiedzieć, od czego zacząć. Bo przecież książki bez tekstu to nie lada wyzwanie również dla opiekuna.co robia 2

Ilustracje

Ilustracje są bardzo szczegółowe.  Malucha można zaangażować na wiele sposób  – możemy liczyć traktory, szukać przyborów kuchennych w warsztacie, przechodzić przez labirynty. A to tylko kilka aktywności, które zostały zaproponowane przez autorów. Reszta zależy od nas i naszych dzieci.

To co może się nie spodobać, to fakt że pokazany jest świat samochodów, nie występują w nim ludzie. Samochody mają przypisane ludzkie cechy – twarze, ubrania. Taki sposób kłóci się z niektórymi metodami (z tego co pamiętam w Montessori unika się takich przedstawień).

Recenzja Adasia

Jeśli chodzi o wrażenia Adasia – potrafi nawet przez godzinę oglądać tę książkę. To jest chyba rekord.

 

Dodatkowo wydawnictwo posiada w swojej ofercie także „Samochodowy blok rysunkowy” – zbiór łamigłówek, kolorowanka i ciekawostki w jednym. Musze przyznać, że zadania są bardzo różnorodne, ale również mają różny poziom trudności. Oznacza to, że nie wszystkie zadania prawie trzylatek jest w stanie zrobić, nawet z pomocą opiekuna. Część zadań czeka więc, aż Adaś zdobędzie nowe umiejętności.

co robia 4

Wydawnictwo

I mała ciekawostka na koniec. Na stronie Wydawnictwa w zakładce Wyprzedaże można znaleźć nie tylko klasyczne promocje, ale także egzemplarze uszkodzone i końcówki nakładu. Ceny są niższe średnio o połowę od standardowych. A egzemplarze uszkodzone mają zazwyczaj minimalne wady (są to na przykład książki z wystawy).

 

/wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.