podróże

BMW Art Cars

Oprócz sportu, w naszym domu obecna jest sztuka.

Nie tylko malujemy, kleimy, lepimy, ale także odwiedzamy muzea i galerie. Różnego rodzaju wystawy już widzieliśmy rodzinnie. Staram się, żeby to nie był obowiązek i zawsze szukamy czegoś co chłopców zainteresuje. To jest tatę i Adasia. Po powrocie do domu rozmawiamy o tym co widzieliśmy, co się komu podobało.

Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe zarówno ekspozycję stałą, jak i obrazy Gierymskiego, kilka wystaw w Zachęcie, Muzeum Wojska Polskiego, muzeum Van Gogha…

A teraz przyszedł czas na coś, co zadowoliło wszystkich – BMW Art Cars w Centrum Sztuki Współczesnej. Szybkie samochody i najbardziej znani artyści współcześni – tego nie mogliśmy przeoczyć. W Zamku Ujazdowskim jeszcze do 19 października można zobaczyć sześć z siedemnastu samochodów będących częścią kolekcji. Warto się tam wybrać. Adaś tylko bardzo żałował, że samochodami nie można jeździć, ale kolorowe wyścigówki zrobiły na nim ogromne wrażenie. Nawet Leonkowi poprawił się humor. Ja czytałam historie samochodów, chłopcy oglądali i słuchali. Jedyny minus, to fakt, że do Polski przyjechało tylko te sześć samochodów, chciałoby się zobaczyć więcej.

No i okazało się, że Adaś zna się na samochodach lepiej niż ja. Pokazał na BMW M1 z 1979 pomalowane przez Andy’ego Warhola i mówi, że ma takie. Zrobiłam nieco zdziwioną minę, ale tata szybko wytłumaczył, że to prawda i Adaś ma takiego resoraka. Muszę się trochę podszkolić.

zdjęcie 1 (14)

zdjęcie 2 (18)

zdjęcie 3 (10)

zdjęcie 4 (7)

Informacje praktyczne:

– wstęp wolny

– CSW Zamek Ujazdowski

– czynne od 12, oprócz popniedziałków

 

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  ala
  16 października 2014 at 13:35

  A byliście może w Teatrze Małego Widza na Warszawskiej starówce? My też ciągle chcemy coś córci pokazać, dla nas wyjście do galerii, muzeum czy teatru jest o wiele bardziej wartościowe niż np. kino. Do zamku Ujazdowskiego może też zdążymy się wybrać, bo takich BMW to nie widzieliśmy :)) Pozdrawiam, Alicja M.

  • Reply
   efcia
   19 października 2014 at 14:13

   Nie byliśmy właśnie. Ale jest w planach.

 • Reply
  Martyna i Paulina Kwiatkowskie
  2 listopada 2014 at 12:38

  Chłopcy na pewno zadowoleni. Z chęcią sama bym się wybrała, gdybym miała bliżej.
  M.

  • Reply
   efcia
   3 listopada 2014 at 10:24

   Może i do Bydgoszczy zawitają. Ostatnio słyszałam, że w Bydgoszczy nowa galeria sztuki powstała. Wybierzcie się 🙂

  Leave a Reply

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.